23 metų ir jau komandos vadovė: kai nedvejosite savimi, tai nedvejos jumis ir darbdavys

„Jauniems žmonėms renkantis darbą svarbiausia finansinis stabilumas, kitas labai svarbus dalykas – tolimesnės karjeros galimybės. Visi nori kilti ir siekti daugiau. Atėję dirbti į vieną poziciją, po kiek laiko nori augti, ir labai smagu, kai tai galima daryti įmonės viduje – augti ne tik kaip darbuotojams, bet ir kaip asmenybėms“, –  kalba Kornelija Verygaitė, dirbanti „EBV Finance“ ir per nepilnus dvejus metus padariusi įspūdingą karjerą šioje įmonėje.

Jos karjera įmonėje prasidėjo 2020-ųjų balandį, pirmojo karantino pradžioje. Pirmiausia Kornelija pradėjo dirbti PVM paraiškų administratore, po pusantrų metų buvo paaukštinta ir tapo vyresniąja PVM paraiškų administratore, o praėjus dar keliems mėnesiams atsirado galimybė pretenduoti į laisvą poziciją ir tapti PVM komandos grupės vadove. Ir Kornelija nutarė surizikuoti. Nuo šių metų sausio vos 23 metų mergina jau užima vadovės poziciją ir turi savo komandą.

„Mano karjeros kelias šioje įmonėje, tikrai galiu drąsiai teigti, yra labai įdomus, kupinas iššūkių. Ir kartais pati negaliu suvokti, kiek per nepilnus 2 metus užaugau „EBV Finance“ įmonėje pakeisdama net 3 pozicijas“, – sako Kornelija.

Baigusi 12 klasių, ji sakosi neturėjusi aiškios vizijos apie savo karjeros kelią, skirtingai nuo bendraamžių, kurie jau 12-oje klasėje žinojo, kad nori būti medikais, teisininkais ir pan. Apie „EBV Finance“ iki pradėdama ieškoti darbo nė nebuvo girdėjusi, o sužinojo, kaip ir daugelis ieškančiųjų darbo, internete pamačiusi darbo skelbimą. Kornelija prisimena, kad paieškojus informacijos internete, įmonė jai pasirodė gana įdomi, perspektyvi, sudomino ir pozicija, į kurią buvo ieškomas darbuotojas.

„Ieškodama darbo besibaigiant studijoms kandidatavau tikrai ne į vieną poziciją. Gana stipriai galvojau apie darbą logistikos įmonėje. Bet sprendimą įsidarbinti būtent „EBV Finance“ lėmė tai, kad pareigos „PVM paraiškų administratorė” skambėjo labai įdomiai. Mane sudomino darbo specifika, pobūdis. Taip pat buvo svarbu, kad įmonė tarptautinė, greitai besiplečianti. Tuomet pamaniau, kad tai puiki perspektyva man, kaip jaunam žmogui, kuris tik baigia studijas, augti, nes galimybių čia labai daug“, –  kalba Kornelija.

Dirbant „EBV Finance“ ją džiugina ne tik darbas, bet ir dėmesys darbuotojams, pavyzdžiui sveikinimai gimtadienio proga, smulkios dovanelės. „Gal banalu, bet toks dėmesys visuomet malonus“, –  pažymi Kornelija. Ji pasakoja apie įmonės šventes, komandos formavimo renginius, per kuriuos labai smagu ir malonu su kolegomis pabendrauti ne darbinėje aplinkoje. Ir taip pat konkursai įmonėje, pavyzdžiui, programėlė „Peero“, su kuria labai smagu įvertinti savo kolegą ar atsidėkoti jam, įvertinant pagal įmonės vertybes.

„Pradedantiems savo karjeros kelią pirmiausia palinkėčiau pasitikėti savimi. Nebijoti eiti, rizikuoti ir išbandyti save, pasitikėti savo žiniomis ir sugebėjimais. Niekada nesakyti „nežinau ar sugebėsiu”, pasakykite sau –  „aš sugebėsiu”, ir darykite tai, siekite trokštamos svajonių pozicijos. Dažnai pradedantiems karjeros kelią yra sakoma „trūksta patirties”, o aš visada atsakydavau, kad „noriu jos pasisemti Jūsų įmonėje”. Todėl būkite užtikrinti savimi ir nedvejokite. Nes kai nedvejosite savimi, tai nedvejos jumis ir darbdavys!“ – sako Kornelija.