Kaip susikurti savo svajonių karjerą?

Apie praeitų metų Vilniaus universiteto Studentų atstovybės organizuojamas VU Karjeros dienas kalbamės su buvusia vadove Agne Mikluškyte. Teisės fakultete studijuojanti Agnė savo Karjeros dienų kelią pirmame kurse pradėjo nuo savanorės pareigų, o praeitais metais, po kelių metų patirties, perėmė renginio organizavimo iššūkį. Pati būdama studente kartu su savo suburta organizatorių komanda ji žino studentų poreikį ir prisiėmė atsakomybę sukurti lengvesnę karjeros pradžią studentams, ieškantiems perspektyvių praktikos ir darbo vietų. Su ja kalbame apie renginio konceptą.

 

– Ar gali trumpai papasakoti apie Vilniaus universiteto Karjeros dienas?

– Tai studentams ir įmonėms skirtas projektas, kuris kasmet atvyksta pas juos į fakultetą: renginys vyko tiek VU Saulėtekio fakultetuose kovo mėnesį, kur mokosi teisės, ekonomikos, verslo administravimo, komunikacijos, fizikos ir Verslo mokyklos studentai, tiek Centro fakultetuose gegužę, kur yra įsikūrę Filologijos, Filosofijos, Istorijos fakultetai bei Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, tiek Kauno fakultete balandį, kuris glaudžia plataus spektro studijų programas.

 

– Kokias veiklas siūlėte studentams renginių metu?

– Įdomiausia ir aktualiausia dalis yra Kontaktų mugė – čia atvyksta įmonių atstovai, kurie studentams pristato savo įmonės veiklos sritis, studentai, tiesiogiai bendraudami su įmone, gali gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Toks formatas patogus ir įmonėms, ir studentams: studentai darbą ar praktiką gali rasti neišeidami už fakulteto ribų, o įmonės turi galimybę pakviesti dirbti jaunuosius talentus.

Be kontaktų „medžioklės“ iš įmonių atstovų, studentai turi ir šaunią galimybę dalyvauti tikruose darbo pokalbiuose iškart po jų nosimi. Kadangi atvykę įmonių atstovai būna tam pasiruošę, belieka tik išbandyti savo jėgas.

Taip pat praeitais metais su savo sričių profesionalais bei Vilniaus universiteto Studentų paslaugų ir karjeros skyriumi surengėme įvadinių seminarų seriją, kuriuose studentai gilino žinias apie karjeros kūrimosi subtilybes, CV kūrimąsi, sėkmės / nesėkmės istorijas.

 

– Kokių studentų įmonės daugiausiai ieško?

– Praeitais metais rengėme diskusiją su verslo, personalo atrankų ir universiteto atstovais, kalbėdami, ar mes žinome, kaip keisis darbo pasaulis po 5 ar 15 metų, ir ar galime tam pasiruošti. Beveik visi sutarė, kad dabar svarbiausia savybė darbuotojui tampa gebėjimas prisitaikyti prie kintančios darbo rinkos ir jos sąlygų. Kitas klausimas, ar aukštosios mokyklos yra pasirengusios ruošti tokius universalius studentus.

 

– Pastaraisiais metais ypač didėja IT ir biomedicinos mokslų specialistų poreikis. O humanitarinių ir socialinių mokslų studentai? Ar dirbdama su įmonėmis pastebi, kad jos jų ieško?  

– Iš draugų studentų puikiai žinau stereotipus, kurie sklando apie humanitarines ir socialines studijas. Neva filologai dirba tik vertėjais, istorikai tik archyve, o filosofai išvis neranda darbo. Taip nėra, tačiau tai formuoja neigiamą požiūrį į šių sričių studentus, galų gale, tik kelia nepagrįstas baimes ir siaurina jų pačių mąstymą. Dėl šių priežasčių praeitais metais suorganizavome pirmąją Kontaktų mugę Centro fakultetuose, buvo smagu matyti humanitarinių ir socialinių mokslų studentus suinteresuotus susidomėjusius plačiomis darbo perspektyvomis.

 

– Prie projekto dirbi jau kelerius metus. Ką pati iš jo išsineši?

– Asmeniškai VU Karjeros dienos yra brangus projektas, kuriame atradau naujų draugų, gavau galimybę užmegzti kontaktą su įmonėmis ir geriau suprasti jų lūkesčius studentams. Ir, žinoma, tai atsakomybė prieš studentus, juk būtent į juos labiausiai orientuojamės ir jiems norime padėti suprasti kas yra karjera, kaip ją kurti padedant žengti pirmuosius žingsnius savo svajonių darbo link.

 

Visus metus VU KD interneto svetainėje įmonės dalinasi darbo bei praktikos pasiūlymais, prieinamais kiekvienam studentui: www.vu-kd.lt