Karjera su garantija: kodėl buhalteriu būti apsimoka

Karjera su garantija: kodėl buhalteriu būti apsimoka

Renkantis profesiją ar studijų kryptį, dažnam buhalterija siejasi tik su šūsnimis sąskaitų, nesibaigiančiais skaičiais ir monotonišku darbu. Tarptautinės įmonės „Western Union“ darbuotojų patirtis rodo ką kitą – šiuolaikinio apskaitos specialisto darbas kur kas dinamiškesnis: didžiulėje  kompanijoje buhalteriai dirba komandoje, bendrauja su klientais, tobulina įmonių pelningumo procesus, o rutininiai darbai robotizuojami. Nuolatinis profesinių žinių gilinimas ir tobulėjimas, stažuotės užsienyje – taip pat nereto buhalterio, dirbančio tarptautinėje įmonėje, kasdienybė, o šios specialybės populiarumas su laiku nemažėja – sumanių buhalterių visada reikės tiek Lietuvoje, tiek „Tesla Motors“ būstinėje.

Nuobodus ar monotoniškas buhalterio darbas gali atrodyti tam, kam užbaigti pradėtą darbą nėra malonumas, arba tam, kuris gerai jaučiasi tik būdamas dėmesio centre. Apskaitos procesai paprastai yra cikliški, turi aiškią pradžią ir pabaigą. Vieniems tai gali kelti neviltį, o kitiems priešingai, aiškumas ir procesų užbaigtumas kelia didelį pasitenkinimą, nuveiktas darbas pamatuojamas konkrečiais apčiuopiamais rezultatais.

„Taip, mūsų profesijoje yra daug tikslumo, procesų tobulinimo. Tačiau iš tiesų dirbti su tuo nėra nuobodu, nes nuolat esi šalia to, kas keičiasi“, – sako Greta Mačaitytė, tarptautinių ir tarpvaliutinių pinigų perlaidų bei mokėjimų bendrovės „Western Union Lietuva“ buhalterė.

Nors apskaitos specialisto kasdienybė neatsiejama nuo skaičių, jie yra tik darbo įrankis, ne tikslas. Šiuolaikinė buhalterija remiasi gerai išvystyta IT sistema – buhalterinės apskaitos programos visiškai automatizuoja nuobodžius kasdienius darbus. Šių dienų buhalteris yra ne tik matematikos meistras, bet ir IT čempionas: jam būtini puikūs Excel įgūdžiai, įskaitant bent jau bazines tokių programavimo kalbų kaip „Visual Basic for Applications“ (VBA) žinias. Geras apskaitos specialistas taip pat sugeba puikiai naviguoti mokesčių ir apskaitos programinę įrangą. 

Realybė įdomesnė už mitus

Buhalterijoje prireikia laiko gerai įvaldyti savo darbo įrankius, tačiau tai – tik vienas iš nuolatinio profesinio ir asmeninio tobulėjimo žingsnių. Didžiausia buhalterio veiklos dalis yra bendravimas su kolegomis ar partneriais, todėl komandiniai ir komunikaciniai įgūdžiai čia taip pat būtini. „Žmonės įsivaizduoja, kad tai ramus, monotoniškas darbas. Bet, pradėjęs dirbti, supranti, kad įmonėse vyksta pokyčiai, kuriuos reikia išnagrinėti, įsigilinti, įvertinti ir tam skirti daug laiko“, – teigia Aistė Grigaliūnaitė, „Western Union Lietuva“ vyr. buhalterė, baigusi Vilniaus Universiteto audito ir apskaitos studijas. 

Apskaitos specialistas visuomet yra šių įvykių sūkuryje, atlieka ne vien savo užduotis, bet ir padeda visai komandai.

„Niekada nemaniau, kad apskaita apima tiek sričių ir turi tiek daug įtakos įmonėje vykstantiems procesams ir jų sprendimams. Pasirinkdama tapti buhaltere nesuvokiau šio svorio“, – pasakoja Vaida Zamblauskienė, „Western Union“ buhalterių komandos vadovė.

Vienas didžiausių mitų apie buhalterius – kad jie yra „pilkos pelytės“, su kuriomis sunku megzti pokalbį ir sukurti ryšį. Tačiau V. Zamblauskienė šią nuomonę sklaido. „Mes – sveiko humoro žmonės, realistiškai vertinantys problemas ir gebantys iš jų pasijuokti. Mano kolegos buhalteriai būtent tokie“, – sako ji ir priduria, kad šios srities specialisto darbo cikliškumas ir būtinybė dirbti pagal tam tikrus terminus, specifiką, jurisdikciją yra labai įdomus ir nestokojantis galimybių nuolat tobulėti. „Norint viską suderinti, būtinas intensyvus, nuolatinis darbas, bet jeigu krūvis paskirstytas protingai, jaučiuosi puikiai. Kai manęs paklausia, su kokiu šūkiu galėčiau pabaigti dieną, dažnai atsakau taip: „Na, ir šiandien aš kažką naujo išmokau“. Jau devinti metai esu „Western Union Lietuva“ ir vis dar mokausi. Man tai be galo patinka“, – kalba apskaitos specialistė. 

Daug galimybių tobulėti

Buhalterio darbas „Western Union Lietuva“ gali ne vien užtikrinti solidžią profesinę patirtį, bet ir tapti tarptautinės karjeros pradžia. Čia savo karjeros sparnus galima kelti į visas puses – norintiems yra ne tik sudaromos puikios galimybės kilti šios profesijos laiptais savo šalyje, bet ir globaliai. Bendrovė dažnai siunčia specialistus įgyti praktikos kitose šalyse

Renkantis profesiją, būtina atsižvelgti į asmeninius pomėgius – tuomet joks pasirinktas darbas nebus kaip prievolė. O renkantis įmonę, patartina pasidomėti, kaip ji rūpinasi savo darbuotojais. „Western Union“ buhalterijos specialistai sako, kad juos labiausiai džiugina nuoširdus įmonės rūpestis ir komandinė atmosfera. „Čia galima laisvai reikšti savo pastebėjimus ir nuomonę apie darbo sąlygas, esame vertinami už įdėtas pastangas, be to, nuolat jaučiame vadovų ir kolegų dėmesingumą. Organizacinė kultūra taip pat puiki – daug iniciatyvų ir renginių, dalyvaujame komandos formavimo veiklose, skatinama savanorystė. Daug galimybių augti, pažinti skirtingus departamentus ir su jais dirbti įgyjant naujų žinių kiekvienoje situacijoje,“ – vardija Gerda Kacevičienė, Apskaitos komandos vadovė.

„Western Union Lietuva“ suteikia daug karjeros augimo ir kompetencijų kėlimo galimybių. Yra galimybė iš specialisto augti į vadovo poziciją. Jei tik nori, galima keisti apskaitos sritį ar komandą. Dirbdami pasaulinėje kompanijoje tarptautinės patirties galime pasisemti tiek profesine, tiek žmogiškąja prasme, nes susiduriame su skirtingomis žmonių ir verslo kultūromis“, – papildo A. Grigaliūnaitė.

Pasitikrink, ar buhalterija galėtų būti tavo profesiniais namais. Ar tau patinka:

 • Skaičiai, formulės, galvosūkiai
 • Matematika ir kompiuteriai
 • Darbo užbaigtumo jausmas
 • Geras jausmas, apimantis suradus klaidą
 • Spręsti problemas
 • Perprasti, tobulinti sistemas ir paaiškinti kitiems, kaip jos veikia 
 • Savo tiesą įrodyti skaičiais
 • Sutelkti dėmesį į detales 
 • Analizuoti pasaulį
 • Ieškoti nestandartinių problemų sprendimų
 • Nuolat mokytis ir tobulinti žinias
 • Suvokti sistemas ir santykinai paprastą jų grožį
 • Dirbti tiksliai apibrėžtus, struktūrizuotus darbus ir improvizuoti struktūros viduje.

 

Jei surinkai daugiau nei tris „taip“, pasvarstyk, gal buhalterija yra tavo ateities karjera? „Western Union Lietuva“ tavęs laukia! Aktualius darbo pasiūlymus rasi – https://careers.westernunion.com/