Nepaprastas programuotojas su paprasta istorija: nuo judančio „kvadratuko“ iki sėkmingo žaidimo

                       

Vytautas Kirstukas – tarptautinės mobiliųjų žaidimų kūrimo ir leidimo studijos „Nordcurrent“ programuotojas, stipriai prisidėjęs prie vieno populiariausių kompanijos darbų – žaidimo „Cooking Fever“. Šį kartą jis papasakos apie savo karjeros kelią.

“Turėdamas rankose informatikos bakalaurą, norėjau vieno – pradėti dirbti, pradėti programuoti tikrus projektus bei, žinoma, užsidirbti. Buvau eilinis jaunuolis: be darbo patirties, su savomis svajonėmis. Universitetas baigtas, atrodo, lyg ir kažką moku, šį bei tą mėgstu programuoti (o kai ko – nelabai), bet gal jau laikas pradėti dirbti? Nekėliau didelių lūkesčių pirmai darbovietei. Atrodo, ką duos programuoti, tą programuosiu, visgi, kad ir be patirties, nenorėjau dirbti už minimumą.

Taip atsiradau darbo pokalbyje su „Nordcurrent“ – kompiuterinių žaidimų kūrimo įmonės – atstovais. Bandžiau užimti C++ programuotojo vietą. „Kompiuteriniai žaidimai prie širdies, C++ ir, apskritai, objektinis programavimas yra puiku“ – galvojau. Kad tik pavyktų čia įsidarbinti! Gavau testą su programavimo klausimais ir užduotimis, kuris neatrodė labai lengvas, taigi teko dar savaitėlę padirbėti ir sukurti paprastą žaidimą, taip įrodant, kad esu vertas šanso šioje įmonėje.

Beje, labai džiaugiausi, kad mano planai studijuoti magistro studijas nebuvo kliūtis įsidarbinant. Užbėgsiu įvykiams už akių – studijos ir darbas įmonėje buvo laisvai suderinami ir tai leido sėkmingai pradėti bei baigti Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto kompiuterinio modeliavimo magistro studijas!

Pirmas dienas darbe atsimenu puikiai! Šaunūs kolegos, trikampis stalas, – juokiasi, – „Mac“ kompiuteris (kuriuo nemokėjau naudotis), na, ir gera atmosfera. Taip pat, dar yra ir katė, taip, gyva katė, kuri iki šiol gyvena mūsų darbo vietoje! Vadiname ją Iva.

Kalbant apie darbą, susipažinęs su naudojamomis technologijomis, po kelių dienų sugebėjau suprogramuoti judantį kvadratuką ekrane! Buvo smagu! Vėliau iš to kvadratuko gimė „Nordcurrent“ žaidimas-hit’as „Cooking Fever“. Jei nebandei – pabandyk arba leisk mamai pažaisti, jame yra ir lietuvių kalba. Manau, kad patiks.

Po 8 metų įmonėje, esu „senukas“ (vyresnysis) programuotojas, bet jausmas toks, lyg dirbu dar visai neilgai, o išmokti bei sužinoti yra tikrai ką. Darbe kiekvienas projektas turi savo komandą, kurią sudaro projektų vadovas, žaidimų dizaineriai, dailininkai, na ir mes – programuotojai. Dirbant komandinį darbą, labai dažnai tenka bendrauti tarpusavyje bei spręsti įvairias iškilusias problemas, generuoti idėjas, priimti sprendimus drauge. Taigi programuotojas nėra pilka būtybė, kuri sėdi kamputyje ir atlieka jam paskirtas užduotis. Žaidimuose daug įvairių mechanikų ir dar daugiau variantų, kaip jas įgyvendinti, dėl to, sakyčiau, programavime kūrybos irgi netrūksta ir kiekviena nauja diena darbe labai retai būna nuobodi.

Augant kartu su įmone ir didėjant žinių bagažui, pradedi mąstyti ne tik apie savo projektą, bet ir apie kitus. Atsiranda noras, kad tavo įdėtas darbas pasitarnautų ir kitiems, ne tik tavo projekte. Todėl įmonėje visi kažkiek prisidedam prie bendro augimo ir tobulėjimo. Džiugu žinoti, kad dirbu šauniame kolektyve su protingais, charizmatiškais ir įdomiais žmonėmis! Su jais leidžiam laiką ir po darbo: pradedant stalo futbolu, stalo žaidimais, baigiant orientacinėmis varžybomis. O kur dar penktadienio pusryčiai ir įvairios įmonės šventės… Gal ir tu prisijungsi?

Ketini ateini į VU Karjeros dienas? Čia būsime ir mes, „Nordcurrent“. Ateik, pašnekėsime, papasakosime daugiau, tikriausiai įdomu, kaip tie kompiuteriniai žaidimai gimsta?

Ieškai darbo? Patarimas paprastas: ieškok tokio, kuriame manai, kad galėsi atsiskleisti. Pavyzdžiui, jei jau dabar žinai, kad nemėgsti „web“ programavimo, galbūt ir nevertėtų to sieti su savo ateitimi. O šiaip mes turime puikių darbo pasiūlymų – pasidomėk!“