Pieczulis apie karjeros galimybes „Bankera“ įmonių ekosistemoje: „Per porą metų galima pasiekti labai daug“

Ina Pieczulis finansinių technologijų (fintech) įmonių ekosistemoje „Bankera“ darbuojasi ilgiau nei 4 metus. Vilniaus universitete Finansų ir bankininkystės magistro laipsnį neseniai apsigynusi mergina pasakoja, jog fintech sektorius jaunimui šiandien atveria labai daug naujų galimybių. Kalbėdama apie jas, Ina prisimena savo istoriją. Prieš kelis metus darbą pradėjusi klientų aptarnavimo specialistės pozicijoje, šiandien Ina yra tos pačios fintech įmonės, kurioje ir prasidėjo jos karjera, vadovė.

Kas paskatino rinktis fintech?

Mano pasirinkta bakalauro studijų kryptis buvo finansų inžinerija. Studijų metu teko daug domėtis finansinėmis inovacijomis bei technologijomis. Man tai buvo labai įdomu. Tad norėdama sužinoti, kaip fintech įmonės veikia iš vidaus, dar studijų metu nusprendžiau ieškoti darbo būtent šiame sektoriuje. Tuomet prisijungiau prie lietuvių įkurtos kriptovaliutų keityklos „SpectroCoin“ komandos. Darbas buvo įdomus, dinamiškas, bendravimas vyko su užsienyje esančiais klientais, tad jaučiausi dirbanti tarptautinėje bendrovėje. Vėliau pradėjau eiti analitikės pareigas, o šiandien jau ilgiau nei metus vadovauju tai pačiai „SpectroCoin“ bendrovei, kurioje ir prasidėjo mano karjera. 

Kokių savybių, kokio požiūrio reikia, norint karjeros fintech įmonėje?

Fintech įmonėms būdinga dinamiška kultūra. Būna situacijų, reikalaujančių greitų, efektyvių sprendimų. Tad ir darbuotojams reikia atvirumo, lankstumo, atidumo ir tikslumo. Norint siekti karjeros fintech sektoriuje, reikia būti pasiruošus nuolat mokytis ir tobulėti. Savo įmonėse turime motyvuotus ir puikius kolegas, kurie ir padeda tai daryti. 

Darbuotojų tobulėjimui skiriama tikrai daug dėmesio – jie gali mokytis ne tik iš kolegų, bet ir užsisakyti norimą profesinę literatūrą, vykti į Lietuvoje bei užsienyje rengiamas profesines konferencijas ir seminarus. Profesinių žinių gausinimas tiesiogiai susijęs su geresniais darbo rezultatais. Jei matome, kad žmogus vienoje srityje pasiekė viską, ką galėjo, tačiau rodo susidomėjimą ir turi potencialo kitoje srityje, jam suteikiamos galimybės augti. „Bankera“ ekosistemoje turime ne vieną pavyzdį, kuomet vienoje srityje dirbę kolegos, pasiekę jiems iškeltus tikslus ir pademonstravę puikus darbo rezultatus, sėkmingai pereina dirbti į aukštesnes pozicijas, kur jiems tenka ir didesnė atsakomybė.

Kuo „Bankera“ išsiskiria iš kitų fintech įmonių?

Iš kitų Lietuvoje veikiančių fintech bendrovių išsiskiriame ne tik tuo, kad galime pasiūlyti geras darbo sąlygas, karjeros galimybes bei dinamišką ir įdomų darbą. Esame itin lankstūs ir studijuojančiųjų darbuotojų atžvilgiu. Jei matome, kad žmogus motyvuotas, gerai moka angliškai ir pareigingai atlieka savo kasdienį darbą – suderinti jį su studijomis jam nebus bėdos.

Stengiamės sudaryti geras sąlygas kopti karjeros laiptais ne tik finansininkams ar programuotojams, bet ir teisės, psichologijos, rinkodaros, užsienio kalbų ar kitas studijų kryptis pasirinkusiam jaunimui. 

Šiuo metu tiek „SpectroCoin“, tiek „Bankera“ teikiamomis paslaugomis naudojasi vis didesnis skaičius klientų tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje. Naujų darbuotojų poreikis sparčiai auga kiekvieną dieną, tad linkiu nepraleisti savo šanso ir kviečiu prisijungti prie itin perspektyvaus fintech rinkos žaidėjo.