Po praktikos banke dirbantys Monika ir Matas: „SEB yra puiki vieta žmonėms, kurie nenori stovėti vietoje“

Po praktikos banke dirbantys Monika ir Matas: „SEB yra puiki vieta žmonėms, kurie nenori stovėti vietoje“

Ar pagalvojai, jog praktikos programa galėtų būti tavo karjeros pradžia tarptautinėje įmonėje, kur dirbtum su savo sričių ekspertais ir pritaikytum žinias siekiant atrasti geriausius sprendimus? Apmokamos „SEB Tech“ ir „Jaunimo laboratorijos“ praktikos programos buvo sukurtos būtent tam, kad studentai turėtų galimybę pradėti savo karjerą dirbant su realiais tarptautinės organizacijos iššūkiais, taip pat galėtų skirti laiko asmeniniam tobulėjimui ir bendradarbiavimui. Jau kelerius metus net dvi apmokamos SEB praktikos programos kviečia prie organizacijos prisijungti motyvuotus studentus, kurių ne maža dalis vėliau lieka dirbti IT, rinkodaros, operacijų, finansų ar kitų sričių specialistais. Vieni jų – buvusi „SEB Tech“ praktikantė ir šiuo metu IT inžiniere SEB paslaugų centre dirbanti Monika Barauskaitė ir buvęs „Jaunimo laboratorijos“ praktikantas, vidinę karjerą SEB banke jau padaręs paslaugų klientams vadybininkas Matas Merfeldas. Monika ir Matas kviečia skaityti ir sužinoti apie jų patirtį daugiau.

Kaip nusprendėte kandidatuoti į apmokamą praktikos programą SEB?

Monika: Artėjo paskutinysis mano studijų semestras, tad pradėjau ieškotis praktikos vietos. Akį patraukė „SEB Tech“ praktikos darbo skelbimas, nes buvo akcentuojamas programos išskirtinumas, kuomet 50 proc. praktikos laiko yra skiriama mokymuisi, kas karjeros pradžioje yra itin svarbu. Taip pat patiko, jog nebuvo reikalaujama turėti darbo patirties, kurios ir neturėjau.

Matas: Kadangi į šią programą kandidatavau paskutiniais savo studijų metais, ieškojau tokios organizacijos, kurioje matyčiau save ir po praktikos. Studijų metu vis labiau pradėjau domėtis finansais, kapitalo rinkomis, bendrai ekonomika, todėl ieškojau finansų institucijų, kurios leistų giliau pažinti šias sritis. „Jaunimo laboratorijos“ programa sudomino ir tuo, jog skirtingai nei įprastose praktikose, čia buvo siūloma ne tik atlikti kasdienes užduotis, tačiau ir didelę laiko dalį skirti inovatyviems tikrų iššūkių sprendimams ir dirbti kartu su praktikos dalyviais iš kitų šalių.

Ar dalyvavimas programoje pakeitė jūsų požiūrį apie darbą banke?

Monika: Tikrai taip. Jau studijų laikais keli mano grupiokai ir draugai dirbo įvairiuose bankuose, tad žinojau, kad tie stereotipai apie darbą banke, jog visi ten dirba tik su kostiumais ir viskas labai griežta, yra netiesa. Tik pradėjusi dirbti pastebėjau, kad kolegos labai draugiški, visi vieni kitiems stengiasi padėti ir jau nuo pirmųjų dienų jaučiu, kad manimi pasitiki, įsiklauso į mano idėjas ir pasiūlymus, nors buvau visiškai „žalia“. Taip pat, jau pirmąjį praktikos mėnesį turėjau galimybę prisidėti prie vieno didžiausių banko projektų tais metais, o ir į mano pastebėjimus ir pasiūlymus buvo atsižvelgiama.

 

Matas: Iš pradžių banką mačiau kaip vietą, kur laikai savo pinigus ir gauni paskolą būstui. Žinoma, su metais tas apibrėžimas vis plėtėsi ir, prieš pradedant praktiką, bankas man buvo organizacija, kurioje vyksta labai įvairūs procesai. Žinojau, kad kiekvienas departamentas turi kardinaliai skirtingą darbo specifiką ir dirbant tokioje institucijoje būtų puiki terpė išmokti labai daug. Galiausiai, prieš kandidatuodamas turėjau ganėtinai neblogą supratimą, kur aš ateinu. Praktikos metu galbūt tik dar geriau įsitikinau, kad dirbant tokioje institucijoje, mano žinių bagažas gali plėstis labai plačiai, o augimo galimybių tiesiog neįmanoma suskaičiuoti.

Su kokiomis užduotimis teko dirbti programos metu?

Monika: Iš pradžių tai buvo Microsoft 365 komanda, tačiau, su keliais kolegomis koncentravomės būtent į Microsoft Teams. Pati didžiausia užduotis buvo perkelti visus banko darbuotojus į Teams platformą ir supažindinti juos su Teams naudojimu. Teko reaguoti į incidentus bei analizuoti naujus funkcionalumus.

Matas: „Jaunimo laboratorijos“ metu teko dirbti operacijose, vertybinių popierių ir finansų rinkų departamente. Didžiausia darbo dalis buvo administracinio pobūdžio – akcijų instrumentų monitoringas, pokyčių stebėsena ir tų pokyčių tvarkymas sistemose (pvz., akcijos pavadinimų, biržos pasikeitimai), naujų akcijų, obligacijų, išvestinių priemonių instrumentų įvedimas į sistemą, instrumentų kainų atnaujinimas ir panašiai.

Kokiais savo pasiekimais praktikos metu didžiuojatės labiausiai?

Monika: Turbūt įvardinčiau mano jau minėtą vieną didžiausių SEB projektų, prie kurio teko prisidėti pirmaisiais praktikos mėnesiais. Tikrai didžiuojuosi, kaip sėkmingai su juo susitvarkėme. Taip pat didžiuojuosi savo komanda ir tarpusavio ryšiu bei komandiškumu, kurį turime ir puoselėjame iki šiol.

Matas: Didžiausias programos pasiekimas man yra praktikos metu gautos galimybės. Įpusėjus praktikai supratau, jog norėčiau tęsti savo kelią ne operacijose. Kadangi turėjau labai palaikančią praktikos vadovę, kuri nuoširdžiai norėjo man padėti atrasti savo nišą, turėjau daug galimybių susipažinti su skirtingais departamentais ir jų darbo specifika. Būtent tai leido atrasti banko sritį, kurioje norėčiau toliau tęsti savo karjerą ir dėl to esu labai dėkingas ir džiaugiuosi vadovais.

Kas labiausiai patinka dirbant SEB?

Monika: Žmonės ir įmonės pasitikėjimas savo darbuotojais nuo pat pirmųjų darbo dienų.

Matas: Darbo kultūra ir buvimas įvykių sūkuryje. Tokia mokymosi kultūra ir galimybė prieiti prie bet ko ir paklausti apie bet ką labai skatina tobulėti ir mokytis. Taip pat manau, kad dauguma žmonių yra labai geranoriški – turėdamas klausimą nesijaučiu nepatogiai, kalbėdamas su departamento vadovais, kadangi visi yra puikūs profesionalai, kurie yra linkę dalintis savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Pasibaigus praktikai, prisijungiau prie verslo klientų ir institucijų departamento. Dirbant šiame departamente kartais jautiesi kaip dirbdamas žinių agentūroje – visuomet verda diskusijos apie Lietuvos ir pasaulio aktualijas ir kaip jos atsilieps mūsų kuruojamiems verslo klientams. Taip pat sužinai apie klientų sandorius anksčiau, nei visi kiti, o po kelių dienų pamatai straipsnį verslo žiniose ir gali sau pasakyti: „va, prie šito sandorio ir aš prisidėjau“. Tad jaučiuosi labai įsitraukęs į tai kas vyksta, ir, žinoma, jaučiu gana daug atsakomybės, nepaisant to, kad darbą pradėjau visai neseniai.

Ką patartum svarstantiems prisijungti prie SEB?

Monika: Nebijoti kandidatuoti į patinkančią poziciją ir nemanyti, kad turimų kompetencijų nepakaks. Kaip ir visose šiuolaikinėse įmonėse, tiek ir SEB svarbiausia yra motyvacija ir noras tobulėti, tad tikrai siūlau neabejoti savo jėgomis.

Matas: Manau galėčiau paantrinti savo departamento, kuriame atlikau praktiką, vadovei, sakydamas, kad čia dirbant gausi tiek, kiek pastangų pats įdėsi. Tad patarčiau būti atviriems visoms galimybėms, išbandyti viską, kas yra siūloma, o gal net ir proaktyviai pasiieškoti, kokių galimybių yra organizacijoje. Dabartinėje pozicijoje atsiradau tik dėl to, kad man buvo pasiūlyta sudalyvauti „Jaunimo laboratorijos“ fotosesijoje, skirtoje rinkodaros medžiagai. Ten susipažinau su vienu iš verslo klientų vadovų. Pakalbėjęs su juo fotosesijos metu, paprašiau, kad jis daugiau papasakotų apie šį departamentą, šie susitikimai tapo vis dažnesni, kol galiausiai perėjau pabaigti savo praktiką pas juos, o jai pasibaigus, gavau darbo pasiūlymą. Manau, kad SEB yra puiki vieta žmonėms, kurie nenori stovėti vietoje, kadangi darbo kultūra organizacijoje suteikia galimybę visiems norintiems tobulėti ir siekti savo tikslų.

Sužinok daugiau apie karjerą SEB https://www.seb.lt/jaunimo-laboratorija