Šiandien kalbamės su įmonės VTeX prezidentu Rimu Maliukevičiumi

– Trumpai pristatykite „VTeX“ veiklą.

Įmonę „VTeX“ 1991 metais įkūrė septyni Vilniaus universiteto bei tuomečio Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai-matematikai. Natūralu, kad specializuojamės matematikos, fizikos ir kompiuterijos mokslų leidyboje. Teikdama LaTeX technologija grindžiamus sprendimus pasaulinei mokslo bendruomenei ir tarptautiniams mokslinės literatūros leidėjams, per 30 metų įmonė tapo viena žymiausių pasaulyje tokių paslaugų teikėjų. Įmonės sėkmės istorija remiasi išsilavinusiais, kompetentingais ir profesionaliais darbuotojais (apie pusė „VTeX“ darbuotojų yra VU absolventai) bei inovatyvių informacinių technologijų vystymu ir taikymu.

Mūsų kolektyvas didžiuojasi bendradarbiavimu su pasauliniais akademinės leidybos gigantais (Elsevier, Springer Nature, de Gruyter ir kt.), mokslo asociacijomis (Institute of Mathematical Statistics, Econometric Society, Royal Economic Society ir kt.), Amerikos  universitetinėmis leidyklomis (Duke University Press, Michigan University, Illinois University ir kt.) bei Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.

Kartu su Vilnius universitetu ir Kijevo Taraso Ševčenkos universitetu įsteigėme ir leidžiame mokslinį žurnalą “Modern Stochastics: Theory and Applications”. Tai yra atviros prieigos žurnalas („Diamond OA“), be jokių mokesčių autoriams ar skaitytojams, o jo leidyba yra pilnai finansuojama „VTeX“ lėšomis. Tai mūsų indėlis į žinių visuomenės vystymąsi.

– Kokia jūsų įmonės vizija ir tikslai?

Mūsų tikslas – didinti mokslo sklaidą bei efektyvinti mokslo leidybos procesą, kad jis taptų paprastesnis ir prieinamesnis mokslo bendruomenei, labiau atliepiantis jos lūkesčius. Dirbant su didžiaisiais pasaulio leidėjais, nuolatos ieškome inovatyvių sprendimų, kad būtų patenkinami šioje srityje vis augantys reikalavimai kokybei, laikui bei turinio prieinamumui.

Mes aktyviai rūpinamės glaudesne mokslo ir verslo sąveika, ieškome galimybių įtraukti mokslininkus ir akademinį jaunimą į įmonės projektus. Aukšta darbuotojų kompetencija bei nuolatinės investicijos į pažangių sprendimų kūrimą yra naudingi ne tik šios verslo srities plėtrai, bet ir mokslo bendruomenei apskritai. 

– Kuo „VTeX“ išsiskiria iš kitų įmonių?

VTeX išsiskiria lankstumu ir aukšta paslaugų kokybe. Mokslininko darbas – ar tai knyga, ar straipsnis žurnale – turi atitikti ne tik įprastus leidybos standartus, bet ir mokslininko įsivaizdavimą, kaip jo darbas turi atrodyti. Turime ilgametę patirtį dirbant su įvairaus pobūdžio mokslo leidėjais – nuo mažų, leidžiančių kelis žurnalus iki pasaulinių didžiųjų leidėjų, leidžiančių po kelis tūkstančius žurnalų.

VTeX dirba 7 mokslo daktarai, kolektyvo branduolį sudaro nuo 10 iki 20 metų dirbantys specialistai, kurie yra puikiai įsisavinę naujausias skaitmeninės leidybos technologijas. Tai leidžia aptarnauti virš 150 periodinių mokslo žurnalų leidybą, parengti kasmet daugiau kaip 60 knygų, apdoroti per 370 tūkstančių aukščiausio akademinio lygio leidinių puslapių. Tai prilygsta vienos 1500 puslapių knygos parengimui kiekvieną darbo dieną.

– Ką jūsų įmonė gali suteikti jaunam žmogui?

Tarp tiksliųjų mokslų studentų VTeX yra pageidaujamas darbdavys, nes čia užtikrinta stabili darbo vieta ir konkurencingas darbo atlyginimas, geros darbo sąlygos, galimybė derinti studijas,  darbą ir poilsį.

UAB „VTeX“ labai vertina jaunus darbuotojus. Pirmiausia, suprantame, kad studentai dar neturi daug darbinės patirties, todėl juos apmokome, skiriame mentorius, kurie padeda naujiems įmonės darbuotojams įsisavinti darbo specifiką. 

– Ar studentas yra laukiamas šiuolaikinėje darbo rinkoje?

Studentai – yra mūsų ateitis. Organizacijų sėkmė daugiausia priklauso nuo darbuotojų kompetencijos ir motyvacijos siekti organizacijos tikslų. Studentai – tai energingos, veržlios, tikslų siekiančios asmenybės, kurios į kolektyvą įneša naujų idėjų bei noriai prisideda prie jų įgyvendinimo.