Tavo karjeros pradžia!

Šiandien kalbamės su šių metų Vilniaus universiteto Karjeros dienų vadovu Daniel Račicki. Gyvybės mokslų centre studijuojantis Daniel yra ketvirto kurso visai naujos programos – mikrobiologijos ir biotechnologijų – studentas. Savo kelią Vilniaus universiteto Studentų atstovybėje (VU SA) visai netikėtai pradėjęs nuo marketingo bei organizacinės srities, vėliau tapo ir VU SA GMC marketingo koordinatoriumi. Po to sekė dar aukštesnė pakopa jo, kaip VU SA nario, karjeroje – jis nusprendė priimti iššūkį ir tapti Vilniaus universiteto Karjeros dienų (VU KD) vadovu bei prisiimti atsakomybę kartu sutelkti karjeros kelio ieškančius studentus ir įvairias organizacijas, kurios tikrai turi ką pasiūlyti. Daniel tikisi, kad šiais metais renginys įvyks kaip niekada sklandžiai ir sėkmingai. Su juo kalbame apie renginio konceptą.

– Kokią vietą tavo gyvenime užima VU KD?

Šiuo metu turiu tik du pagrindinius darbus, t.y. parašyti bakalaurinį darbą bei užtikrinti, kad įvyktų geriausios iki šiol buvusios Vilniaus universiteto Karjeros dienos. Labai didelę gyvenimo dalį praleidžiu būtent rūpindamasis renginio sklandžiu organizavimu. Jaučiu, lyg tuo pačiu metu esu ir dirigentas, ir muzikantas. Su savimi turiu puikią komandą, kuria pasitikiu visu šimtu procentų.

– Trumpai papasakok apie VU KD. Koks renginio tikslas?

– Karjeros dienos yra renginys, kurį organizuoja Vilniaus universiteto Studentų atstovybė. Tai yra puiki galimybė tiek studentams, tiek moksleiviams, tiek universitetų alumnams susirasti darbą arba praktiką. Tuo tarpu, įmonėms tai yra puiki galimybė susirasti naujų darbuotojų bei ryškių talentų savo srityse. Mūsų tikslas yra būtent suvesti įmones su studentais, kad būtų abipusė nauda.

– Iš ko susideda renginys? Ko gali tikėtis atvykę studentai?

– Renginio pagrindas yra, be abejo, kontaktų mugė, tačiau renginio metu vyksta ne tik pati mugė, bet ir įvairios paskaitos, seminarai ir kiti užsiėmimai. Vyks dirbtuvės (angl. „workshop“), už kurias esame dėkingi Vilniaus universiteto Technologijų uostui (angl. Tech Hub). Taip pat turėsime greituosius darbo pokalbius bei laidų ciklą per Vilniaus universiteto radiją „Start FM“. Labai raginu ateiti ir apsižvalgyti.

– Kaip manai, kokios darbuotojo savybės šiais laikais yra labiausiai vertinamos?

– Manau, kad labai svarbu yra atsakingumas bei ištikimybė. Idealus darbuotojas turėtų būti visiškai atsidavęs savo darbui, o ne žiūrėti kitų darbų skelbimus darbo metu. Atsakingas žmogus sąžiningai prisiimtų visus jam suteiktus darbus ir padarytų juos iki galo, kas užtikrintų darbo našumą ir efektyvumą. Žinoma, idealus darbuotojas turėtų mokėti dirbti komandoje, nes vienas lauke – ne karys. Na, ir vienas papildomas svarbus bruožas – mokėti mąstyti „out of the box“, nes socialinių tinklų įtaka šiais laikais reikalauja kuo įmantresnių būdų sudominti žmones.

– Kaip tu įsivaizduoji svajonių darbą?

– Svajonių darbas, manau, turėtų būti ne per sunkus, tačiau ir ne per lengvas. Jei darbas būtų per lengvas, niekur negalėčiau tobulėti. Jei per sunkus, tiesiog būtų kančia jį dirbti. Idealiu atveju, aplinka turėtų būti atvira bei būtų sukurtos sąlygos tiek kilti karjeros laiptais, tiek asmeniškai tobulėti. Norėčiau, kad kolegos būtų draugiški ir suprantantys bei gerai dirbtų komandoje. Manau, kad kiekvienas žmogus tokio darbo siekia ir puiki proga susirasti tokį ar panašų darbą būtų atėjus į Karjeros dienas kovo mėnesį 24–25 dienomis.

– Ar esi patenkintas galimybėmis ir perspektyvomis, kurias suteikia tavo studijuojamas dalykas?

– Šiuo metu esu gyvenimo kryžkelėje, kai nežinau, ką noriu daryti toliau. Pabaigus studijas, galimybių tikrai būtų, juk Lietuvai reikia mokslininkų norint tobulinti tiek bendrą šalies sveikatos lygį, tiek ekonomikos augimą. Karjeros dienos iš esmės skirtos visiems, norintiems susirasti darbą, tačiau todėl neneigsiu fakto, kad ir pats ateisiu pasilabinti su įmonių atstovais bei pasižiūrėti, ką jie siūlo.

Visus metus VU KD interneto svetainėje įmonės dalinasi darbo bei praktikos pasiūlymais, prieinamais kiekvienam studentui: www.vu-kd.lt