„TELTONIKOS“ AKADEMIJOS – RAKTAS Į SĖKMINGĄ KARJERĄ 

Vykdydami kandidatų atrankas, darbdaviai dažniausiai prašo patirties, bet patirtis įgaunama dirbant, atliekant užduotis ir įveikiant realius iššūkius. Kaip gi apeiti šį paradoksą? „Teltonikos“ įmonių grupė siūlo sprendimą – pirmąsias Lietuvoje IoT ir B2B akademijas, kuriose studentai gali ne tik atlikti studijų praktikas, bet ir prisijungti prie nemokamo mokymų ciklo ir tapti tikrais įmonės specialistais. 

Matydama vis didesnį studentų susidomėjimą IoT ir B2B akademijomis, „Teltonika“ atidarė jau šeštąją akademiją. Šiuo metu įmonių grupėje veikia jau trys B2B pardavimų akademijos ir trys IoT (daiktų interneto) akademijos, kurios kviečia studentus atlikti praktiką vienoje iš vystomų verslo nišų: Teltonika Telematics, Teltonika Networks ir Teltonika Mobility, pasirenkant dominančią specialybę.  

Studentai, pasiekę ypač gerų rezultatų „Teltonikos“ IoT arba B2B akademijoje ir sėkmingai ją baigę, gauna pasiūlymą tęsti savo karjerą vienoje iš „Teltonikos“ įmonių ir prisidėti prie aukštųjų technologijų vystymo Lietuvoje. Daugiau nei 150 akademijos absolventų jau tapo sėkmingais „Teltonikos“ specialistais. „Džiaugiuosi, kad pagrindinis prioritetas akademijoje išlieka studento augimas – tuo mes skiriamės nuo įprastos praktikos ir tai labiausiai vertina studentai. Esame labai lankstūs, tad dažnu atveju pritaikome programą prie paties praktikanto: sutelkiame dėmesį į įgūdžius, kuriuos jis nori tobulinti, suteikiame laisvą praktikos grafiką, kurį studentai sugeba suderinti ne tik su studijomis, bet ir su darbu, o ieškantiems savęs pasiūlome išbandyti net kelias skirtingas pozicijas“, – teigia „Teltonikos“ akademijų koordinatorė Justina. 

KĄ SIŪLO „TELTONIKA IoT ACADEMY“? 

„Teltonikos“ IoT akademija kviečia sužinoti daugiau apie daiktų internetą ir išbandyti savo jėgas kuriant aukščiausių technologijų produktus. Kartu su kitais komandos nariais susidursi su realios įmonės iššūkiais, generuosi idėjas ir siūlysi realybėje pritaikomus sprendimus. Tave pasitiks tikrieji inžinerijos ir IT profesionalai, kurie apmokys, kuruos ir neleis liūdėti. Akademija siūlo platų specialybių pasirinkimą: elektronikos inžinerija, IoT įrenginių testavimas, įterptinių sistemų programavimas (C arba Linux), WEB programavimas, .NET programavimas, techninis palaikymas ir CAD inžinerija. 

„Labai smagu matyti, kad Lietuvoje yra įmonių nebijančių investuoti į naująją inžinierių kartą ir net kurti tokias akademijas, kuriose tobulėtume ir įgytume patirties. Praktikos metu galėjau džiaugtis kompetentingu mentoriumi, naudingomis, tobulėjimą skatinančiomis užduotimis ir draugišku kolektyvu“, – pasidalino mechanikos inžinierė Indrė. Jai pritarė ir įterptinių sistemų programuotojas Aidas: „Ateidamas į akademiją nežinojau, ko tikėtis. Pasirinkau įterptinių sistemų programavimą, nes Linux mane visada žavėjo. Draugiškas kolektyvas padėjo geriau suprasti ir įveikti užduotis. Geriausia tai, kad visi esame vienoje vietoje ir, jei iškyla kažkokia problema ar klausimas, galima tiesiog paprašyti kito žmogaus pagalbos. Įgytos žinios padėjo suprasti, kuria kryptimi toliau noriu judėti. Dvejojantiems rekomenduoju negaišti laiko ir išbandyti.“ 

KĄ SIŪLO „TELTONIKA B2B ACADEMY“? 

B2B akademija – tai unikalus mokymų ciklas tiems, kurie nebijo išeiti iš komforto zonos, kurie trokšta sužinoti, kaip kurti sėkmingus verslo ryšius. Akademija kviečia studentus išbandyti savo jėgas B2B pardavimuose ir rinkodaroje bei atlikti daugybę praktinių užduočių „Teltonikos“ įmonių grupėje. Čia įgysi verslo bendravimo, derybų meno, prieštaravimų įveikimo ir prezentacijų kūrimo įgūdžių, sužinosi geriausius pardavimo metodus. Taip pat prisidėsi prie rinkos tyrimų, kontaktų užmezgimo su realiais klientais, išmoksi teikti komercinius pasiūlymus. „Teltonikos“ B2B akademijoje galėsi įgyvendinti savo studijų projektą bei turiningai ir linksmai praleisti laiką su bendraminčiais. 

Vienas iš akademijos absolventų Ernestas neslepia džiaugsmo: „Praleistas laikas „Teltonikos“ B2B akademijoje paliko pačius geriausius įspūdžius! Visi iššūkiai privertė mane ištrūkti iš komforto būsenos. Galiu patikinti, jog mano pardavimų, verslo komunikacijos ir prezentacijų įgūdžiai tikrai patobulėjo. Šioje akademijoje taip pat turėjau galimybę iš arčiau susipažinti su daiktų interneto industrija, tai padėjo man greičiau įsigilinti į visą pardavimų procesą. Pabaigęs B2B akademiją buvau pakviestas prisijungti prie Teltonikos pardavimų komandos. Aš labai džiaugiuosi šiuo pasiūlymu!“ Sėkmingai akademiją baigęs Giedrius pasidalino: „Visada degiau noru save matyti pardavimų srityje, tad sužinojęs apie šią B2B akademiją, negalėjau praleisti progos ir joje nesudalyvauti. Nuostabus kolektyvas, puiki darbo aplinka leido puikiai jaustis nuo pirmųjų dienų. Sudarytos užduotys greitai supažindino su pardavimais iš arčiau. Per kiekvieną savaitę vykstančius mokymus sužinojau daugelį subtilybių, taikomų pardavimuose ir ne tik. Noras tobulėti, mokymasis ir įgytų žinių taikymas visada duoda vaisių, o mano atveju, darbo vietą Teltonikoje!“ 

KOKIAS PERSPEKTYVAS ATVERIA „TELTONIKA“? 

„Teltonikos“ įmonių grupės vizija yra tapti vienu iš pasaulinių lyderių daiktų interneto srityje. Todėl ypatingą dėmesį įmonė skiria talentų paieškai ir ugdymui bei užtikrina geriausias sąlygas jiems kurti ir tobulėti kartu su organizacija. Įmonių grupėje vyrauja stipri tarpusavio pagarbos ir pasitikėjimo kultūra, todėl į kiekvieno darbuotojo nuomonę ir pasiūlymą yra atsižvelgiama. Būtent tai ir leidžia visai organizacijai veikti išvien ir augti. Vidiniai įmonės tyrimai parodė, kad 90 % vadovų karjeros aukštumų pasiekė būtent dirbdami „Teltonikoje“, o per pastaruosius metus net 85 % darbuotojų patobulėjo. 

Per 2020 metus „Teltonikos“ įmonių grupė paaugo 30 % ir siekia šį augimą kasmet ne tik išlaikyti, bet ir padidinti. Vien per pirmąjį 2021 metų pusmetį „Teltonikos“ rodikliai buvo dar įspūdingesni – įmonių grupė paaugo net 93 %, lyginant su praeitų metų pirmu pusmečiu. Šiandien „Teltonikoje“ dirba 1 600 darbuotojų visame pasaulyje, o įmonių grupės vidutinis atlyginimas jau perkopė 4 000 eurų. Vis didėjantis darbo našumas leidžia įmonei kas mėnesį gaminti po 400 000 daiktų interneto prietaisų, nuolat modernizuoti gamybą ir gerinti sąlygas darbuotojams.