Viešojo sektoriaus darbo ir praktikos skelbimai – Valstybės tarnybos portale

Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kviečia apsilankyti valstybės tarnybos portale, kuriame rasite darbo ir praktikos valstybės ir savivaldybių institucijose skelbimus.

Karjera valstybės tarnyboje – ne tik įdomus, dinamiškas darbas, bet ir galimybė prisidėti prie savo miesto, regiono ar visos Lietuvos gerovės kūrimo. O geriausias būdas suprasti, ar valstybės tarnyba Tau – atlikti praktiką pasirinktoje įstaigoje.

Kaip tapti valstybės tarnautoju?

Visus karjeros valstybės tarnautojų ir pakaitinių valstybės tarnautojų konkursus centralizuotai organizuoja Valstybės tarnybos departamentas. Centralizuotos atrankos sistemos tikslas – kad atranka į valstybės tarnybą būtų kuo skaidresnė ir profesionalesnė.

Norint tapti valstybės tarnautoju, pirmiausia reikia susikurti paskyrą Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos (VATIS) savitarnoje. Radus dominančią poziciją Valstybės tarnybos portale, reikia spausti šalia skelbimo esantį mygtuką „Pateikti prašymą“ – būsite per elektroninius valdžios vartus nukreipti į VATIS Atrankos modulį, kur per savo paskyrą galėsite pateikti prašymą dalyvauti konkurse ar atrankoje. Valstybės tarnybos departamento darbuotojai patikrins, ar atitinkate dominančiai pareigybei keliamus reikalavimus, ir į Jūsų paskyrą atsiųs žinutę, kad Jūsų prašymas priimtas, atmestas arba reikia patikslinti kai kuriuos duomenis. Jei atitinkate reikalavimus ir galite dalyvauti konkurse, laukite žinutės iš Valstybės tarnybos departamento, kada ir kur – Valstybės tarnybos departamente, tarnautojo ieškančioje įstaigoje ar nuotoliniu būdu – vyks konkursas ar atranka.

SVARBU ŽINOTI:

  • Karjeros valstybės tarnautojų konkursų skelbimai galioja 10 darbo dienų, pakaitinių tarnautojų – 5 darbo dienas.
  • Pretenduojant į valstybės tarnybą būtina atitikti visus pareigybės aprašyme nustatytus reikalavimus: išsilavinimo, darbo patirties ir kitus.

Darbo valstybės ir savivaldybių įstaigose skelbimus rasite ČIA.

Praktikos valstybės ir savivaldybių įstaigose skelbimus rasite ČIA.

Daugiau apie valstybės tarnybą rasite ČIA.

Kuo skiriasi valstybės tarnautojų ir darbuotojų atranka, sužinosite ČIA.