VU absolventės dalinasi patirtimi

Nuo universiteto suolo iki darbo tarptautinėje įmonėje – VU absolventės dalinasi patirtimi

Ignė Girgaitytė ir Jomantė Cicirkaitė – Vilniaus universiteto absolventės, o dabar – tarptautinės paslaugų įmonės Cognizant Technology Solutions Lithuania darbuotojos, nuolat kylančios karjeros laiptais. Kiekviena iš jų dalinasi savo istorija kaip po universiteto rado savo kelią į šią tarptautinę organizaciją.

Ignė Grigaitytė

 

„Tik įstojusi į Vilniaus universiteto Skandinavistikos kursą neturėjau daug idėjų, kuo galėsiu tapti baigusi mokslus, tik dažnai prasitarus, kokią sritį studijuoju, išgirsdavau komentarų apie tai, kokia perspektyvi tai specialybė. Mano vaizduotė labai toli nematė – dažniausiai įsivaizdavau save kaip vertėją, visgi, mano karjera pakrypo visai ne ten.

Ketvirtame kurse reikėjo pasirinkti praktiką, o iš jos aš norėjau nemažai – ir kad praktika būtų tinkama universitetui, ir kad duotų paspirtį savarankiškam pragyvenimui Vilniuje, ir, žinoma, suteiktų įdomios bei naudingos patirties. Su šiuo norų sąrašu greit atsidūriau interviu kėdėje Cognizant. Tiesa, darbo patirties jau turėjau, o į darbo pokalbius nors ir eidavau su jauduliu, visgi – man jie buvo smagūs, įdomūs, padedantys pažinti save ir visai naujas sritis. 

Apsidžiaugiau sužinojusi, kad esu priimta darbui Cognizant, tiesa, tuo metu rašiau ir bakalauro darbą, taigi poilsis dar turėjo palaukti savo valandos. Kadangi mokiausi danų kalbos, pradėjau dirbti su danų klientu, gilintis į gyvūnų(!) draudimo subtilybes. Lietuvoje daug kam tai dar gerai neištirta rinka, o štai Danijoje tai – kiekvieno šeimininko pareiga. 

Dirbdama šioje komandoje išmokau daugybės dalykų, palaipsniui prisiimdavau vis platesnių ir įvairesnių atsakomybių, žinoma, nauji iššūkiai kėlė ir jaudulio, ir šiek tiek streso, bet būtent tai suteikia man prasmės. Po beveik trijų metų šioje komandoje ryžausi pamėginti tai, ko jau kurį laiką siekiau – tapti komandos vadove. Šiuo metu dirbu su sparčiai besiplečiančia ir jau 18 žmonių talpinančia komanda. Tai – jau ir taip nemažas reikalas, o šie metai prideda ir papildomo sudėtingumo prieskonį – darbą iš namų karantino metu. Kartais nėra lengva motyvuoti ir save, ir kitus, bet aš nematau poreikio apsimesti ir nerodyti kaip kartais jaučiuosi pati, nes manau, kad tik taip išplauksim iš šito potvynio – palaikydami vieni kitus ir nebijodami pasakyti: „labai pasiilgau žmonių, susitikimų ir kavos ant sofutės“. 

Studijuodama nesvajojau taip drąsiai, bet dabar matau, kiek daug dar noriu ir tikiuosi, kad galiu pasiekti, o tikrai žinau – kad jei tik norėsiu, Cognizant rasiu ne vieną galimybę save išmėginti.”

Jomantė Cicirkaitė

 

Baigusi mokyklą negalėjau apsispręsti, ką norėčiau studijuoti. Tiesa, visuomet traukė humanitariniai mokslai. Po ilgų svarstymų pavyko susiaurinti pasirinkimų lauką. Masino, kaip man tuomet atrodė, du kardinaliai priešingi pasauliai – skandinavistika bei klasikinė filologija.  

Tą kart viską išsprendė likimas – į valstybės finansuojamą vietą Skandinavistikos programoje pritrūko kelių dešimtųjų balo. To pasekoje praleidau nuostabius 4 metus studijuodama antikos kultūrą, istoriją bei meną. 

Paskutiniais studijų metais sužinojau apie įmonę Cognizant. Prisijungti prie šios įmonės paskatino ten studijų metu praktiką atlikusi, o vėliau ir įsidarbinusi draugė. Jau ir taip svarius argumentus (galimybę įsitvirtinti darbo rinkoje bei išmokti vieną iš skandinavų (!) kalbų) sustiprino jos entuziazmas – mačiau, kad ji nekantrauja pirmadienį keliauti į darbą. Visa tai intrigavo, atrodė patrauklu, nauja, įdomu, tad nusprendžiau pabandyti. 

Taip atsidūriau Cognizant rengiamuose danų kalbos kursuose, kurie truko pusę metų. Nuostabios mokytojos studijas paįvairino pasakojimais apie Danijos istoriją, kultūrą, literatūrą bei šiuolaikines aktualijas. Akiratis sparčiai plėtėsi. Su būsimais kolegomis greitai atradome bendrą ryšį, tad laikas mokantis prabėgo akimirksniu.  

Tuomet įgytas kalbos žinias teko panaudoti praktikoje: išmokome dirbti su keliomis operacinėmis sistemomis ir atlikti finansines – draudimo bei pensijų – operacijas. Tai pat dirbti su įvairia dokumentacija bei perduoti savo turimas žinias kitiems. 

Esame skatinami mąstyti kūrybiškai – ieškoti inovatyvių sprendimų, susijusių su procesų gerinimu, produktyvumo didinimu bei kolegų įsitraukimo į įvairias iniciatyvas skatinimu. Įmonėje galima prisijungti prie įvairių komitetų veiklos, sportuoti bei dalyvauti savanorystės akcijose – kiekvienas gali rasti savo nišą. Esu Rewards and Recognition komiteto narė – čia atsiskleidžia mano kūrybinė pusė.

Kiekvienas turime savo užduotis, tačiau negaliu atsieti savo darbo dienos nuo komandinio darbo – mat vis atsiranda nenumatytų scenarijų, kuriuos narpliojame drauge su kolegomis. Be to, nuolat bendraujame su kolegomis iš Danijos bei Indijos. Antradienius savo komandoje praskaidriname žaisdami PROTOTO, o penktadienius – rengdami savo protmūšius. Kartais leidžiame laiką kartu ir po darbo. Tad iš pirmo žvilgsnio monotoniškas darbas gali virsti dinamišku, o kolegos – gerais draugais☺▪

Ketini aplankyti VU Karjeros dienas? Čia būsime ir mes, Cognizant Technology Solutions Lithuania. Sužinok daugiau apie mus bei tavo karjeros galimybes mūsų įmonėje. Lauksime tavęs!